دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن چیست؟

داشتن یک تصویر کلی و آنالیز از بدن هر فرد، می تواند راهنمای جامعی برای پزشکان، کارشناسان تغذیه وهمچنین مربیان ورزشی جهت ارائه یک برنامه غذایی و برنامه ورزشی مناسب باشد. امروزه با وجود دستگاه های بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن، این امر تسهیل شده است.

دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن دستگاهی برای آنالیز کامل بدن است که با ارائه اطلاعات کامل بدن هر فرد و مقایسه نسبت بافت های فرد با مقادیر ایده آل و همچنین ترسیم نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف بدن در طول درمان و یا در طول انجام برنامه ورزشی، می تواند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف را تا مرز ایده آل بررسی نماید.

همچنین این دستگاه کارایی قابل توجهی در آنالیز ترکیبات بدن از قبیل درصد چربی، آب بدن، عضلات، استخوان ها، مواد معدنی و املاح، میزان لاغری و کمبود وزن و یا میزان چاقی و اضافه وزن، شاخص توده بدنی (BMI) و ... دارد که از طریق ایمپالس های الکتریکی و مقاومت هر بافت در برابر این ایمپالس ها و مقایسه آن با با مقادیر نرمال که در پایگاه داده دستگاه تعریف شده است، تصویر کاملی از وضعیت ترکیبات بدنی و جزئیات مورد نظر ارائه می دهد.

ویژگی ها و قابلیت های دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن:

اندازه گیری وزن، اندازه گیری کل آب بدن (TBW) ، سطح مواد معدنی در استخوان ها (BMC) ، میزان عضلات (SM) ، درصد چربی کل بدن (TBF) ، تعیین وزن ایده آل، میزان عضله و چربی ایده آل ، میزان سوخت و ساز پایه (BMR)، نسبت چربی به عضله (Ratio of fat and SM) ، میزان چربی احشایی (VFI) ، نسبت دور کمر به باسن (WHR) ، میزان پروتئین، سن واقعی بدن (Bio Age) ، نمره سلامتی (Composite Score) ، توازن بدنی در نیم تنه بالایی و نیم تنه پایینی و کل بدن، توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) و ...

ترسیم منحنی های مختلف در طول دوره درمان:

یکی از قابلیت های برجسته دستگاه، ارائه منحنی های مربوط به هر پارامتر است. بطور مثال اگر قبل از ارائه رژیم غذایی، در طول درمان و پس از پایان دوره درمانی از بیمار تست های دوره ای گرفته باشید، می توانید نمودارهای مربوط تغییرات وزن، تغییرات میزان چربی بدن، تغییرات آب بدن، املاح، میزان عضلات و ... را ترسیم نموده و به بیمار ارائه دهید. همچنین مربیان ورزشی می توانند روند تغییرات پارامترهای مختلف بدن ورزشکاران را بررسی نموده و با توجه به این روند، برنامه های تمرینی مناسب هر فرد را ارائه نمایند.

سن واقعی بدن و نمره سلامتی:

از دیگر ویژگی های برجسته این دستگاه ارائه دو پارامتر سن واقعی بدن و نمره سلامتی است. بطور مثال فرض کنید پس از انجام تست بر روی یک فرد 30 ساله متوجه می شوید که دستگاه سن واقعی بدن این فرد را 38 سال و نمره سلامتی وی را 60 ( از 100 نمره) معرفی می کند. حال شما با ارائه یک برنامه غذایی مناسب و تمرینات ورزشی متناسب با وضعیت بدنی این فرد، می توانید سن واقعی بدن فرد را کاهش و نمره سلامتی وی را افزایش دهید. مثلا پس از یک دوره رژیم درمانی و انجام تمرینات ورزشی دوره ای، سن واقعی این فرد 34 سال و نمره سلامتی 72 نمره از 100 نمره شده است. به عبارت دیگر شما می توانید پس از اتمام دوره درمان بصورت کاملا ساده و قابل فهم، تاثیر رژیم و برنامه ورزشی که به بیمار داده اید را به وی ارائه دهید و به وی ثابت می کنید که رژیم غذایی و برنامه ورزشی که شما به وی ارائه داده اید باعث شده که فرد 4 سال جوان تر شده و نمره سلامتی وی افزایش قابل توجهی داشته است.

 

نظرات کاربران
هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است! اولین را شما ثبت کنید.
ارسال نظر

آخرین مطالب

کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - کرمان - تابستان 96 با ما همراه باشید در کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی در کرمان - تیرماه 96 برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس venus_rent_group@ مراجعه نمایید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
ورک شاپ ها و کارگاه های آموزشی پوست مو وزیبایی در استان ها گروه مهندسی پزشکی ویرا مفتخر است با برگزاری کارگاه های آموزشی بصورت دوره ای در استان های مختلف کشور عزیزمان ایران، گامی بلند در جهت بهبود سطح آموزش و معرفی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پوست مو و زیبایی برداشته باشد.
اولتراشیپ تکنولوژی منحصربفرد و فوق پیشرفته لاغری غیرتهاجمی اولتراشیپ برترین دستگاه غیرتهاجمی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای شکل دادن بدن (بادی شیپینگ) با استفاده از امواج اولتراسونیک متناوب است که با تکنولوژی منحصربفرد و برتر خود همراه با دوربین فوق پیشرفته 3D Mapping بصورت کاملا انتخابی می تواند چربی نواحی مختلف بدن را از بین ببرد.

پر بازدیدترین مطالب

سفت کردن و بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی یکی از دغدغه های فکری اخیر خانم ها، سایز سینه (بزرگی یا کوچکی) و یا شل بودن و افتادگی آن می باشد. همین عامل باعث شده است که اخیرا شاهد فعالیت گسترده پزشکان و جراحان در این زمینه باشیم. روش های مختلفی جهت انجام این امر وجود دارد: 1- جراحی و کاشت پروتز 2- تزریق ژل یا چربی 3- روش های سنتی مانند ماساژ مخصوص و ورزش و یا استفاده از دارو 4- استفاده از دستگاه های مخصوص بدون عمل جراحی
آر اف فرکشنال آلفا (ALPHA Fractional RF) این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود. در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.
دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن چیست؟ داشتن یک تصویر کلی و آنالیز از بدن هر فرد، می تواند راهنمای جامعی برای پزشکان، کارشناسان تغذیه وهمچنین مربیان ورزشی جهت ارائه یک برنامه غذایی و برنامه ورزشی مناسب باشد. امروزه با وجود دستگاه های بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن، این امر تسهیل شده است. دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن دستگاهی برای آنالیز کامل بدن است که با ارائه اطلاعات کامل بدن هر فرد و مقایسه نسبت بافت های فرد با مقادیر ایده آل و همچنین ترسیم نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف بدن در طول درمان و یا در طول انجام برنامه ورزشی، می تواند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف را تا مرز ایده آل بررسی نماید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
طراحی و توسعه وب و سیستم های تحت وب از SabooIT