جوانسازی و رفع عیوب پوستی با آر اف فرکشنال

امواج آر اف طیفی از امواج الکترومغناطیسی می باشند که مانند امواج رادیویی نیازمند گیرنده و فرستنده هستند.عبور این امواج از بدن انسان در مقیاس کوچک می تواند منجر به تولید گرما در بافت شود که اصولا از این گرمای تولید شده می توان برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست استفاده نمود.

لایه میانی پوست درم نام دارد که پایه و اساس استحکام و قوام پوست می باشد. در این لایه الیاف کلاژن و الاستین قرار دارند که نگهدارنده و داربست های پوست ما به شمار می روند.

در اثر افزایش سن، ژنتیک، نور خورشید، جاذبه زمین، تغذیه نامناسب و عوامل متعدد دیگر به مرور زمان این الیاف تغییر شکل داده و میزان آن ها در پوست کاهش می یابد که نمود بیرونی آن، شلی پوست و ایجاد چین و چروک می باشد.

جوانسازی و رفع چین و چروک با آر اف فرکشنال:

در روش آر اف فرکشنال  سوزن های بسیار ظریف وارد پوست می شوند که بین آن ها امواج رادیو فرکانس مبادله می گردد. در اثر این تبادل گرما  ایجاد می شود که این گرما باعث انقباض کلاژن های قدیمی و همچنین ایجاد کلاژن های جدید در لایه های درم می گردد. انقباض کلاژن های قدیمی و تولید کلاژن جدید در پوست نهایتا منجر به ایجاد پوستی صاف تر و بدون چروک می گردد.

 البته باید توجه داشت که رفع چین و چروک در این روش بنا بر تشخیص پزشک نیازمند 3 تا 5 جلسه درمان و معمولا به فواصل یک ماهه می باشد. اصولا مهمترین مزیت آر اف فرکشنال در مقایسه با لیزرهای جوانسازی است که برای هر نوع تیپ پوستی و در تمام 12 ماه سال قابل استفاده است این در صورتی است که لیزرها در فصولی از سال که نور خورشید کم است قابل استفاده بوده و همچنین استفاده از لیزرها برای افرادی که پوست های تیره دارند ریسک بسیار بالایی دارد. همچنین طول دوره نقاهت در آر اف فرکشنال بسیار کوتاهتر است.

درمان منافذ باز پوستی و کاهش چربی اضافی پوست:

طی تحقیقات به عمل آمده، پس از یک جلسه آر اف فرکشنال می توان 70 الی 80 در صد از چربی های اضافی پوست را کاهش داد. همچنین از آر اف فرکشنال  می توان برای کاهش منافذ باز پوستی استفاده نمود که میزان جوابدهی برای افراد مختلف، متفاوت بوده اما برای اکثر بیماران قابل قبول است.

درمان جوش های فعال (Acne):

از آر اف فرکشنال می توان برای درمان جوش های فعال نیز بهره برد.بطور مثال برای خانم های بین رده سنی 30 تا 40 سال که به دلیل مشکلات هورمونی در ناحیه صورت ، جوش های فعال دارند، می توان درمان را انجام داد.توجه داشته باشید که در طول درمان، امکان تشدید جوش ها بطور موقت وجود داره اما با گذشت یک هفته این مشکل بطور چشمگیری کاهش پیدا می کند. در واقع آر اف فرکشنال تنها دستگاهی است گه برای درمان جوش های فعال قابل استفاده بوده و اثر قابل توجهی در کاهش این ضایعات دارد.

درمان اسکارهای آکنه (Acne Scar):

یکی از مهمترین کاربردهای آر اف فرکشنال درمان جای جوش های قدیمی و اسکارهای آکنه است که معمولا بین سه تا پنج جلسه و به فواصل یک ماهه انجام شده و اثر فوق العاده چشمگیری در رفع و کاهش عمق جای جوش های قدیمی دارد.

درمان ترک های پوستی و استریا:

درمان ترک های پوستی و استریا توسط آر اف فرکشنال نسبی است. بدین معنی که این ترک ها بطور کامل از بین نمی روند اما بطور قابل توجهی می توان آن ها را کمرنگ نمود.کاهش این خطوط برای ترک های جوانتر (صورتی رنگ) بسیار قابل توجه بوده اما بر روی ترک های قدیمی (سفید رنگ) اثر کمتری دارد.

موارد منع مصرف آر اف فرکشنال:

 • التهابات شدید پوستی در ناحیه تحت درمان
 • مبتلایان به اختلالات انعقادی خون و ابتلا به فشار خون بالا غیرقابل کنترل
 • مبتلایان به دیابت ( در صورتی که قند خون تحت کنترل نبوده و بیمار دچار عوارض ناشی از دیابت باشد.)
 • سابقه ایجاد کلویید و گوشت اضافه
 • خانم های باردار
 • حساسیت به فلز طلا
 • در صورتی که بیمار از پیس میکر(باتری قلب) استفاده می نماید.

 

مراقبت های پس از درمان:

 • مصرف منظم ضد آفتاب بلافاصله پس از درمان
 • شستشوی ملایم پوست در روز درمان مجاز است اما از مصرف شوینده های قوی خودداری نمایید.
 • توصیه می شود تا 24 ساعت پس از درمان از استحمام، سونا و استخر خودداری نمایید.

آر اف فرکشنال آلفا کامل ترین نسل آر اف فرکشنال سوزنی و پینی (پیکسلی):

این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود.
در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن  های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.

ویژگی های برجسته آر اف فرکشنال آلفا:

 • سوزن های 25 ، 49 و 81 با روکش از جنس طلا همراه با قیمت و کیفیت بسیار عالی و مقرون به صرفه

 • از ویژگی های نسل جدید آر اف فرکشنال، حذف سوزن های مصرفی و جایگزین شدن پین (هندپیس پیکسلی یا پینی) به جای سوزن می باشد که طول عمر بالاتری داشته و نیاز نیست برای هر بیمار تعویض شوند. به عبارت دیگر این پین ها چند بار مصرف بوده و چون نوک پین ها تخت بوده و وارد پوست بیمار نمی شوند این قابلیت را دارند که برای چندین بیمار استفاده شوند. آر اف فرکشنال آلفا قابلیت هر دو نوع سوزنی و پینی را دارا می باشد.

 • از دیگر ویژگی های برجسته دستگاه آر اف فرکشنال آلفا، دارا بودن هندپیس ویژه کرایو آیس می باشد. هندپیس کرایو آیس چند مزیت اساسی دارد. می توان از آن قبل از شروع درمان بر روی پوست بیمار استفاده نمود که باعث بی حس شدن موضعی پوست و در نهایت کاهش درد در هنگام درمان می شود. از هندپیس کرایو آیس در طول درمان نیز استفاده می شود. اساسا اعمال سرما بر روی پوست یکی از روش های لیفت پوست و Tightening می باشد. استفاده از هندپیس کرایوآیس پس از درمان نیز باعث کاهش قرمزی و تورم پوستی شده و طول دوره نقاهت را به طور چشمگیری کاهش می دهد. به عبارت دیگر هندپیس کرایو آیس پس از درمان کاملا مشابه کمپرس یخ عمل می نماید.

 • مد ویژه سوپر جذب یا PDT از دیگر ویژگی های دستگاه آر اف فرکشنال آلفا است که جوابدهی و رضایتمندی بیمار را بطور بسیار چشمگیری افزایش می دهد. از مد سوپر جذب در شش ماهه دوم سال که نور خورشید کمتر و ضعیف تر است استفاده می شود.

مزایای آر اف فرکشنال نسبت به لیزر CO2 فرکشنال:

اولین مزیت آر اف فرکشنال نسبت به لیزر CO2 فرکشنال ، این است که لایه خارجی کمترین میزان تخریب را داشته و بنابر این دوره نقاهت کوتاه تری دارد. از طرفی آر اف فرکشنال برای تمامی تیپ های پوستی قابل استفاده است. این در حالی است که استفاده از CO2 فرکشنال برای پوست های تیره دردناک بوده و در موارد حادتر، احتمال سوختگی و تاول پوستی نیز وجود دارد. همچنین از آر اف فرکشنال در تمامی فصول سال می توان استفاده نمود. این در حالی است که استفاده از لیزر CO2 فرکشنال در ماه های سرد سال که نور خورشید کمتر و ضعیف تر است، توصیه می شود.

نظرات کاربران
هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است! اولین را شما ثبت کنید.
ارسال نظر

آخرین مطالب

کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - کرمان - تابستان 96 با ما همراه باشید در کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی در کرمان - تیرماه 96 برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس venus_rent_group@ مراجعه نمایید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
ورک شاپ ها و کارگاه های آموزشی پوست مو وزیبایی در استان ها گروه مهندسی پزشکی ویرا مفتخر است با برگزاری کارگاه های آموزشی بصورت دوره ای در استان های مختلف کشور عزیزمان ایران، گامی بلند در جهت بهبود سطح آموزش و معرفی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پوست مو و زیبایی برداشته باشد.
اولتراشیپ تکنولوژی منحصربفرد و فوق پیشرفته لاغری غیرتهاجمی اولتراشیپ برترین دستگاه غیرتهاجمی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای شکل دادن بدن (بادی شیپینگ) با استفاده از امواج اولتراسونیک متناوب است که با تکنولوژی منحصربفرد و برتر خود همراه با دوربین فوق پیشرفته 3D Mapping بصورت کاملا انتخابی می تواند چربی نواحی مختلف بدن را از بین ببرد.

پر بازدیدترین مطالب

سفت کردن و بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی یکی از دغدغه های فکری اخیر خانم ها، سایز سینه (بزرگی یا کوچکی) و یا شل بودن و افتادگی آن می باشد. همین عامل باعث شده است که اخیرا شاهد فعالیت گسترده پزشکان و جراحان در این زمینه باشیم. روش های مختلفی جهت انجام این امر وجود دارد: 1- جراحی و کاشت پروتز 2- تزریق ژل یا چربی 3- روش های سنتی مانند ماساژ مخصوص و ورزش و یا استفاده از دارو 4- استفاده از دستگاه های مخصوص بدون عمل جراحی
دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن چیست؟ داشتن یک تصویر کلی و آنالیز از بدن هر فرد، می تواند راهنمای جامعی برای پزشکان، کارشناسان تغذیه وهمچنین مربیان ورزشی جهت ارائه یک برنامه غذایی و برنامه ورزشی مناسب باشد. امروزه با وجود دستگاه های بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن، این امر تسهیل شده است. دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن دستگاهی برای آنالیز کامل بدن است که با ارائه اطلاعات کامل بدن هر فرد و مقایسه نسبت بافت های فرد با مقادیر ایده آل و همچنین ترسیم نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف بدن در طول درمان و یا در طول انجام برنامه ورزشی، می تواند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف را تا مرز ایده آل بررسی نماید.
رفع شلی و افتادگی واژن بدون عمل جراحی (واژینال تایتنینگ) امروزه با تغییر ایده های زیبایی شناختی عموم مردم، جراحی پلاستیک واژن نیز همچون جراحی های زیبایی صورت و بدن، از محبوبیت بسیار بالایی در بین خانم ها برخوردار شده است. تا مدتی قبل، تنها راه لیفت واژن برای خانم ها، صرفا استفاده از جراحی بود که دارای ریسک بالای جراحی است و به دلایل فراوان همچون ترس بیمار از جراحی، دوره نقاهت نسبتا طولانی و درد و خونریزی تا مدتی کیفیت زندگی و سلامتی بیمار را تحت الشعاع قرار می داد و بعضا باعث انصراف بیمار از عمل جراحی می شد. با ظهور لیزر CO2 تمامی نگرانی های بیماران بابت عوارض و خطرات ناشی از جراحی به کلی بر طرف شد و استفاده از آن برای لیفت واژن به شدت رو به افزایش است به نحوی که نقطه عطفی در صنعت جراحی پلاستیک و زیبایی شد.
آر اف فرکشنال آلفا (ALPHA Fractional RF) این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود. در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.
طراحی و توسعه وب و سیستم های تحت وب از SabooIT