میکرودرم ابریژن چیست؟

ميکرودرم ابريژن يک روش غير تهاجمي جهت لايه برداري پوست است که در اين روش لايه هاي بالایی پوست توسط کريستال هاي اکسيد آلمينيوم برداشته مي شوند. در حین کار با دستگاه جریانی از کریستال های ظریف اکسید آلمینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع می شود. همچنین مکش دستگاه بر روی پوست باعث جمع آوری پودر اکسید آلومینیوم از سطح پوست و بهبود جربان خون به منطقه تحت درمان و فعال شدن سلولهای فیبروبلاست و در نتیجه ترمیم و طراوت پوست می گردد.

مزایای این روش :

این روش بدون درد بوده و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی حس کننده های موضعی نیست و ظرف چند دقیقه انجام می شود. مهمترین مزیت میکرودرم ابریژن این است که این روش کاملا بی عارضه است. میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است و برای تمامی تیپ های پوستی با رنگ های مختلف و حتی بسیار تیره نیز می توان از این روش درمانی استفاده کرد.

موارد استفاده :

رفع جای جوش : فرورفتگی های ناشی از جوش های قدیمی و جای آکنه با میکرودرم قابل رفع است و طی چند جلسه، پوست کشیده و صاف می شود.

جوان سازی پوست : از این روش در درمان چروک های سطحی می توان استفاده کرد که مستلزم چندین جلسه درمان می باشد. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغیر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را تغییر داد.

چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر می شود.

لک های پیری: این لک ها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده می شود. این لک ها با میکرودرم ابریشن به راحتی قابل درمان می باشند.

لک های حاملگی: مهمترین اثر میکرودرم ابریشن کمرنگ یا محو کردن لک های حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی های اخیر که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین C پس از یک جلسه درمان می باشد .این اثر میکرودرم در لک هایی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.

درمان اسکار آکنه و آبله مرغان : در این روش حذف جای زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد . در ترمیم جای سوختگی نیز از این روش می توان استفاده کرد.

کوچک کردن منافذ پوستی : باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها و آقایان می باشد. یکی از راه های درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است. بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر می شود.

درمان و بر طرف کردن تاتو یا خالکوبی : خالکوبی های سطحی پوست را می توان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزر های تخصصی حذف تاتو استفاده نمود.

پاکسازی پوست و از بین بردن کومدون های سر سیاه : برای از بین بردن جوش های سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد .

درمان ترک های پوستی : در درمان ترک های پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز می توان از این روش استفاده نمود که البته انتظار زیادی برای حذف کامل این ضایعات نباید داشت.

روش کار با میکرودرم ابریژن:

در ابتدا پوست تمیز شده و از آرایش و چربی کاملا پاک می شود و سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه که توسط پزشک تعیین می گردد، سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام می گردد. زمان لازم حدودا 20-30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن به طول می انجامد. برای ضایعات سطحی مانند کمدون ،کلاسما ، کک و مک یا جوانسازی، سایش را فقط تا حد قرمزی مختصر پوست انجام داده و جهت ضایعات عمقی مانند اسکار آکنه ، آبله مرغان و یا چروک ها، سایش  را تا درم پاپیلر و دیدن نقاط ریز خونریزی ادامه می دهیم . پس از اتمام درمان، صورت پاک و شسته شده و به جز مصرف ضد آفتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست. لازم به ذکر است که تعداد جلسات درمان بر حسب نیاز بیمار متغیر می باشد.

 

نکات مهم در خرید دستگاه میکرودرم ابریژن:

دستگاهای میکرودرم ابريژن دارای یک پمپ مکنده برای ایجاد خلاء می باشد که در واقع قلب دستگاه تلقی می شود.به همین دلیل قدرت و نوع پمپ مکنده بسیار مهم است. در میکرودرم ابریژن عمل سایش توسط پودر اکسید آلومینیوم که بر روی جریان هوا سوار شده و به سطح پوست برخورد می کند صورت میگیرد. بنابر این جریان هوا یا دبی پمپ کننده دستگاه نقش تعیین کننده ای در عمل لایه برداری به روش پودری ایفا میکند. دبی 30 تا 50 لیتر بر دقیقه لازمه کار با دستگاه می باشد. پمپ های مکنده هوا عمل تولید خلا را انجام می دهند . معمولا پمپهای مکش سه نوع روتاری یا چرخنده ، دیافراگمی و سیلندر پیستونی می باشند.

میکرودرم ابریژن دیافراگمی: پمپ دیافراگمی ارزانتر و سبکتر از این نوع میباشد. همچنین نیازی به روغن برای آب بندی ندارد. در این نوع پمپ یک پیستون به کمک موتور حرکت داده میشود و در دو صفحه فلزی کوچک جریان هوا مانند شش انسان حبس یا ازاد میشود بطوری که در یک طرف فشار منفی و در طرف دیگر فشار مثبت ایجاد میشود. چنانچه این صفحات فلزی که نقش دیافراگم را بازی میکنند خاصیت ارتجائی خود را به خاطر کار زیاد یا ورود جسم خارجی مانند گرد و غبار از دست میدهند فشار مکش ایجاد شده توسط پمپ افت میکند لذا این پمپ ها را تنها برای استفاده در زمانهای کوتاه وشرایط محیطی تمیز میتوان استفاده کرد. پمپهای دیافراگمی را پمپ خشک نیز مینامند . به علت فشار ودبی کم پمپهای خشک معمولا از چند پمپ خشک به صورت موازی استفاده میشود.

میکرودرم ابریژن روغنی یا روتاری: دیگر نوع پمپهای مکنده پمپهای روغنی یا روتاری می باشند. در پمپ های روتاری با چرخاندن یک بادامک درون یک استوانه می بایست توسط روغن و یا مایعات دیگر آب بندی شود. این نوع پمپ مکنده فشار مکش و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به نوع دیافراگمی دارد اما استفاده از آن در وسایل پزشکی به دلیل آلودگی ناشی از روغن منسوخ شده است.

میکرودرم ابریژن سیلندر پیستونی: در پمپهای سیلندر پیستونی یک یا دو پیستون بزرگ به کمک موتور حرکت داده میشود و تولید فشار یک نواخت و بدون افت کرده و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به پمپهای دیگر دارد و به دلیل استهلاک خیلی کم موتور با وجود قیمت بیشتر مقرون به صرفه است. به همین دلیل توصیه می گردد دستگاه میکرودرم ابریژن دارای پمپهای سیلندر پیستونی را انتخاب کنید.

 

 

نظرات کاربران
هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است! اولین را شما ثبت کنید.
ارسال نظر

آخرین مطالب

کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - کرمان - تابستان 96 با ما همراه باشید در کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی در کرمان - تیرماه 96 برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس venus_rent_group@ مراجعه نمایید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
ورک شاپ ها و کارگاه های آموزشی پوست مو وزیبایی در استان ها گروه مهندسی پزشکی ویرا مفتخر است با برگزاری کارگاه های آموزشی بصورت دوره ای در استان های مختلف کشور عزیزمان ایران، گامی بلند در جهت بهبود سطح آموزش و معرفی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پوست مو و زیبایی برداشته باشد.
اولتراشیپ تکنولوژی منحصربفرد و فوق پیشرفته لاغری غیرتهاجمی اولتراشیپ برترین دستگاه غیرتهاجمی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای شکل دادن بدن (بادی شیپینگ) با استفاده از امواج اولتراسونیک متناوب است که با تکنولوژی منحصربفرد و برتر خود همراه با دوربین فوق پیشرفته 3D Mapping بصورت کاملا انتخابی می تواند چربی نواحی مختلف بدن را از بین ببرد.

پر بازدیدترین مطالب

سفت کردن و بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی یکی از دغدغه های فکری اخیر خانم ها، سایز سینه (بزرگی یا کوچکی) و یا شل بودن و افتادگی آن می باشد. همین عامل باعث شده است که اخیرا شاهد فعالیت گسترده پزشکان و جراحان در این زمینه باشیم. روش های مختلفی جهت انجام این امر وجود دارد: 1- جراحی و کاشت پروتز 2- تزریق ژل یا چربی 3- روش های سنتی مانند ماساژ مخصوص و ورزش و یا استفاده از دارو 4- استفاده از دستگاه های مخصوص بدون عمل جراحی
آر اف فرکشنال آلفا (ALPHA Fractional RF) این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود. در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.
دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن چیست؟ داشتن یک تصویر کلی و آنالیز از بدن هر فرد، می تواند راهنمای جامعی برای پزشکان، کارشناسان تغذیه وهمچنین مربیان ورزشی جهت ارائه یک برنامه غذایی و برنامه ورزشی مناسب باشد. امروزه با وجود دستگاه های بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن، این امر تسهیل شده است. دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن دستگاهی برای آنالیز کامل بدن است که با ارائه اطلاعات کامل بدن هر فرد و مقایسه نسبت بافت های فرد با مقادیر ایده آل و همچنین ترسیم نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف بدن در طول درمان و یا در طول انجام برنامه ورزشی، می تواند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف را تا مرز ایده آل بررسی نماید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
طراحی و توسعه وب و سیستم های تحت وب از SabooIT