دستورالعمل استفاده از دستگاه واژینال تایتنینگ در کلینیک ها

همانطور که در مقالات پیشین ذکر شد، لیزر CO2 جدیدترین روش برای حل مشکلات ناشی از افتادگی واژن و اختلالات ناشی از آن است که بدون ایجاد حساسیت و بصورت کاملا غیرتهاجمی کار لیفت و تایتنینگ واژن را انجام می دهد. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و کاملا بدون درد است. در این روش درمان طی 15 دقیقه انجام شده و ماندگاری بسیار طولانی ایجاد می کنند که سبب شده بطور بسیار گسترده مورد استقبال قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از دستگاه لیزر CO2 با هد واژینال را برای کار در کلینیک ها شرح دهیم.

 

  • لوازم مورد نیاز پیش از شروع درمان:

اسپکولوم دو لته (دو قسمته) Bivalve speculum، دستکش استریل، هندپیس مخصوص واژینال، ماده ضدعفونی کننده، پنبه، گاز استریل، ماسک.

انجام عملیات در مدت زمان قاعدگی امکان پذیر نبوده و بهتر است پس از گذشت 3 تا 10 روز پس از قاعدگی انجام گیرد. دو روز پیش از درمان، واژن باید طبق دستور پزشک شستشو شده و در این دو روز از مقاربت جنسی ممانعت شود. همچنین در این مدت، پوشیدن لباس های زیر گشاد و نخی توصیه شده و بیمار نباید از نوار بهداشتی استفاده نماید. پیش از انجام عملیات جوانسازی با لیزر، واژن باید به طور کامل توسط پزشک زنان معاینه شده و هر گونه التهاب یا بیماری های جنسی درمان گردد؛ در غیر این صورت احتمال عفونت و خطرات پس از آن وجود خواهد داشت. همچنین بررسی و اندازه گیری میزان شل شدگی و افتادگی واژن ضروری می باشد.

روش تست: با استفاده از دستکش استریل، پزشک انگشت های اشاره و میانی خود را وارد واژن نموده و میزان تنگی یا گشادی آن را معاینه می نماید.

تذکر: عمق معمول واژن برابر 7 تا 12 سانتیمتر، قطر آن 2.5 سانتیمتر و گشادی آن به اندازه دو انگشت دست است. طی زایمان، این قطر تا 10 سانتیمتر افزایش می یابد که می تواند افت شدید خاصیت الاستیکی و انعطاف پذیری واژن را در پی داشته باشد.

 

  • نکات مهم در حین درمان:

دست ها را شسته و ضدعفونی کرده و از ماسک استفاده نمایید.

واژن را ضدعفونی نموده و مخاط اضافی را برطرف کنید.

اقدامات لازم برای شستشوی واژن: با استفاده از موچین و گلوله پنبه آغشته به صابون مایع نرم کننده، مخاط واژن را تمیز نمایید؛ واژن را با آب تمیز یا یودوفور 0.025 (iodophor liquid) شسته و سپس اسپکولوم دو لته را در واژن قرار دهید. با استفاده از پنبه، واژن را خشک کرده، اسپکولوم دو لته را خارج نموده و پس از شستن واژن آن را خشک نمایید.

نحوه ضدعفونی کردن پرینه (perineum) و واژن: در زیر نشیمنگاه بیمار یک پارچه استریل پوشیده شده با podotheca قرار دهید. با استفاده از اسپکولوم واژن را باز نمایید. به کمک پنبه آغشته به یودوفور 0.5 درصد، دو مرتبه واژن را از داخل به خارج و از بالا به پایین ضدعفونی نمایید. سپس واژن را دو مرتبه به وسیله محلول الکلی 75 درصد ضدعفونی کنید.

انجام درمان با لیزر: به منظور انجام عملیات، عینک را به چشم زده و پارامترها را به صورت زیر تنظیم نمایید: هد درمان 45 درجه، نقطه اثر لیزر به شکل مربع با مساحت 5×5 میلی متر و انرژی میلی ژول 20-15

در حالت درمان با هد درمان 360 درجه، نقطه اثر لیزر به صورت دایره به قطر 15 میلی متر و انرژی برابر میلی ژول 20-15 بوده و نیازی به چرخش هد درمان نیست. پس از تابش لیزر، هد را یک سانتیمتر به عقب بکشید تا جایی که نور قرمز بر روی هندپیش مشاهده شود؛ این فرآیند را 2 تا 3 مرتبه تکرار نمایید تا عملیات پایان یابد.

هندپیس را وارد نموده تا جایی که اندکی مقاومت در برابر پیشروی آن حس کنید.

با فشردن پدال پایی، لیزر را تابانده و در ادامه با چرخش هندپیس دوباره لیزر بتابانید (در هربار چرخش، هندپیس را به میزان 45 درجه چرخانده و این عمل را تا جایی ادامه دهید که یک سیکل شامل 360 درجه خاتمه یابد). پس از یک سیکل کامل، هندپیس را یک سانتیمتر به عقب کشیده تا چراغ قرمز روی آن مشاهده شود. این عملیات را 2 تا 3 مرتبه تکرار نمایید.

واژن و قسمت های بافت روی آن را را به آرامی با گاز تمیز نموده و مدخل آن را تمیز کنید.

 

  • نکات مهم پس از انجام درمان به کمک لیزر CO2:

ضدعفونی نمودن تجهیزات پس از عملیات: اسپکولوم دولته و هد درمان را به طور کامل شسته و هرگونه خون و مایعات روی آن را تمیز نمایید. در صورت باقی ماندن این مواد بر روی آن ها، امکان انتقال بیماری وجود خواهد داشت.

ضدعفونی اسپکولوم دو لته: آلودگی های روی اسپکولوم دو لته و تجهیزات هد درمان (به غیر از لامپ فوکوس) را بشویید. پس از جدا کردن اجزای اسپکولوم دو لته، آن ها را حدود 15 الی 30 دقیقه با بخار پرفشار ضدعفونی نمایید (دمای داخلی دستگاه ضدعفونی کننده با بخار پرفشار می تواند به درجه سانتیگراد 121.3 برسد و حدود 15 الی 30 دقیقه طول بکشد که در این حالت تمام میکروارگانیزم ها شامل جرم ها از بین خواهند رفت).

پس از درمان، واژن را با آب تمیز بشویید. در صورتی که حالت Albuminous degeneration رخ دهد، واژن نباید تا 24 ساعت پس از عملیات با آب تماس پیدا کند و به جای آن باید از پماد تاول زدگی یا داروهای ضدالتهاب استفاده نمود.

تا 15 روز پس از درمان، بیمار باید از مقاربت جنسی ممانعت نماید. همچنین تا یک هفته پس از درمان باید از غذاهای تند و پر ادویه، غذاهای دریایی و الکل پرهیز کرد.

 

  • نتایج به دست آمده پس از درمان واژینال تایتنینگ به کمک لیزر CO2:

اثر سریع درمان به صورت تنگ شدگی در حدود 17 درصد یا 12.02 میلی متر بروز می کند. به منظور ارزیابی کارآمدی درمان در این روش، معیارهایی شامل کیفیت زندگی جنسی بیمار پیش از عمل و 60 روز بعد از درمان نیز در نظر گرفته می شوند. بر اساس آزمایش ها و تجربیات بدست آمده پس از انجام این روش، در 87 درصد موارد مورد مطالعه، تمامی معیارها شامل تنگ شدگی، ارضاء، روانکاری و ارگاسم به طور چشمگیر بهبود می یابد. در 10 درصد بیماران، بهبود به صورت جزیی مشاهده گردیده و در 3 درصد از آن ها تغییری مشاهده نشد.

 

  • تاثیرات جوانسازی واژن با لیزر CO2:

تنگ شدگی: در این روش، مقدار زیاد ترکیبات فیبروبلاست و ترشح فیبر کلاژن، فیبرهای الاستیک و زمینه آلی، دیواره واژن را ضخیم کرده و به مدت زمان طولانی آن را تنگ و محکم نگه می دارند و از این رو بهبود زندگی جنسی فرد تحت درمان را به همراه دارند.

روانکاری: به کمک جوانسازی با لیزر، سیستم ترمیم کننده داخلی واژن فعال شده، خشکی واژن برطرف گردیده، سلول های جدید تشکیل شده، ترشحات داخلی واژن به حالت مطلوب رسیده و لذت جنسی بهتری برای فرد تحت درمان فراهم می شود.

افزایش حساسیت به لمس شدن: CO2 توانایی باز کردن عروق، افزایش اکسیداسیون سلولی و بهبود عملکرد سلولی را داشته و به همین خاطر واکنش رگ های خونی واژن در برابر محرک های جنسی را تسریع کرده و حساسیت واژن را ارتقاء می بخشد.

جوانسازی: لیزر CO2 می تواند مشخصه های بافتی را تغییر داده، بافت های مخاطی را بازسازی نموده، ترشح تمامی هورمون ها را افزایش داده و منجر به جوانی و شادابی واژن شود.

زیباسازی واژن: با استفاده از لیزر نقطه ای یا میکرولایه برداری با لیزر می توان رنگدانه های پوست را تجزیه کرده و آن را سفید و جوان نمود؛ همچنین با استفاده از هندپیس برش لیزری با کنترل دقیق می توان شکل لب های بزرگ و کوچک واژن را اصلاح کرده که در مقایسه با روش های مرسوم، خونریزی کمتر، زخم کوچک تر و زمان بهبود کوتاه تری را فراهم می آورد.

محافظت از واژن: طی عملیات با لیزر، بسیاری از جرم ها و میکروارگانیسم های آلوده کننده واژن از بین می روند و التهاب های ملایم واژن در طول درمان با لیزر، از بهبود می یابد. همچنین سیستم التیام دهنده داخلی واژن تحریک شده و شروع به احیای سلول ها، بهبود خشکی واژن و افزایش ترشح مخاط واژن می نماید تا لذت جنسی بیشتری تجربه شود. همچنین این روش، قابلیت بهبود انقباض بافت مخاطی، رفع نیروی وارد از طرف مثانه و درمان uracratia خفیف را دارا می باشد.

 

  • سوالات متداول در رابطه با جوان سازی واژن با استفاده از لیزر CO2:

- استفاده از دستگاه واژینال تایتنینگ (تنگ کردن واژن با لیزر CO2) چه اثرات نامطلوبی می تواند در پی داشته باشد؟

با استفاده از طول موج مناسب، دستگاه واژینال تایتنینگ، بهترین عمق نفوذ ممکن را فراهم آورده و به خوبی به تحریک و تنگ سازی واژن می پردازد. همچنین با به یاد داشتن این مطلب که پارامترهای عملیات برای تمام افراد یکسان نبوده و برای هر شخص نیاز به تنظیم مناسب پارامترهای لیزر می باشد، می توان از اثرات نامطلوب ثانویه جلوگیری نمود.

 

- آیا این عملیات به بیهوشی نیاز دارد؟

به دلیل امکان ایجاد درد در ناحیه واژن در طی عملیات، توصیه می شود تا بی حسی موضعی طی عملیات انجام گیرد تا ایمنی بیمار تأمین شده و دردهای احتمالی کاهش یابد.

 

- آیا پس از عملیات جای زخم باقی می ماند؟ آیا امکان عفونی شدن آن وجود دارد؟

استفاده از لیزر 10600 نانومتری و تکنولوژی پیشرفته دستگاه، حفظ سلامت پوست را تضمین کرده و پس از عملیات زخمی برجا نمی ماند. با این وجود، پس از عملیات باید لیستی شامل بایدها و نبایدها، نظیر شستشوی واژن با آب تمیز، استفاده از داروهای ضدالتهاب و ...، در اختیار بیمار قرار گیرد تا از ایجاد شرایط خاص جلوگیری شده و سلامت بیمار تأمین شود.

 

نظرات کاربران
هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است! اولین را شما ثبت کنید.
ارسال نظر

آخرین مطالب

کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - کرمان - تابستان 96 با ما همراه باشید در کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی در کرمان - تیرماه 96 برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس venus_rent_group@ مراجعه نمایید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
ورک شاپ ها و کارگاه های آموزشی پوست مو وزیبایی در استان ها گروه مهندسی پزشکی ویرا مفتخر است با برگزاری کارگاه های آموزشی بصورت دوره ای در استان های مختلف کشور عزیزمان ایران، گامی بلند در جهت بهبود سطح آموزش و معرفی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پوست مو و زیبایی برداشته باشد.
اولتراشیپ تکنولوژی منحصربفرد و فوق پیشرفته لاغری غیرتهاجمی اولتراشیپ برترین دستگاه غیرتهاجمی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای شکل دادن بدن (بادی شیپینگ) با استفاده از امواج اولتراسونیک متناوب است که با تکنولوژی منحصربفرد و برتر خود همراه با دوربین فوق پیشرفته 3D Mapping بصورت کاملا انتخابی می تواند چربی نواحی مختلف بدن را از بین ببرد.

پر بازدیدترین مطالب

سفت کردن و بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی یکی از دغدغه های فکری اخیر خانم ها، سایز سینه (بزرگی یا کوچکی) و یا شل بودن و افتادگی آن می باشد. همین عامل باعث شده است که اخیرا شاهد فعالیت گسترده پزشکان و جراحان در این زمینه باشیم. روش های مختلفی جهت انجام این امر وجود دارد: 1- جراحی و کاشت پروتز 2- تزریق ژل یا چربی 3- روش های سنتی مانند ماساژ مخصوص و ورزش و یا استفاده از دارو 4- استفاده از دستگاه های مخصوص بدون عمل جراحی
آر اف فرکشنال آلفا (ALPHA Fractional RF) این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود. در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.
دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن چیست؟ داشتن یک تصویر کلی و آنالیز از بدن هر فرد، می تواند راهنمای جامعی برای پزشکان، کارشناسان تغذیه وهمچنین مربیان ورزشی جهت ارائه یک برنامه غذایی و برنامه ورزشی مناسب باشد. امروزه با وجود دستگاه های بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن، این امر تسهیل شده است. دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن دستگاهی برای آنالیز کامل بدن است که با ارائه اطلاعات کامل بدن هر فرد و مقایسه نسبت بافت های فرد با مقادیر ایده آل و همچنین ترسیم نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف بدن در طول درمان و یا در طول انجام برنامه ورزشی، می تواند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف را تا مرز ایده آل بررسی نماید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
طراحی و توسعه وب و سیستم های تحت وب از SabooIT