کرایولیپولیز، برترین روش لاغری موضعی دنیا

کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی حذف چربی های موضعی از طریق انجماد سلول های چربی است؛ که دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، تاییدیه اتحادیه اروپا(CE) و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران است. در این روش سلول های چربی پس از مرگ تدریجی و ریزش از طریق مجراهای لنفی بیمار، وارد کبد شده و پس از تجزیه از طریق دستگاه گوارش فرد خارج می شود. درانجام فرایند کرایولیپولیز چند پارامتر ابتدایی وجود دارد که جواب دهی مکانیزم را به موفقیت صد درصدی نزدیک می کند.

متن حاضر نتیجه  بررسی پرونده های بیش از 1000 بیمار تحت درمان با دستگاه های کرانوس( کرایولیپولیز شرکت ونوس) از بهمن ماه سال 1392 تا آبان ماه 1393 است.

پارامترهایی که شانس موفقیت انجام عمل کرایولیپولیز را بیشتر می کنند در زیر آمده است، بدیهی است که عدم انجام یک یا چند پارامتر به معنی عدم جواب گیری نبوده اما با رعایت آنها می توان ادعا کرد روش کرایولیپولیز روش بسیار موثری در حذف چربی های موضعی است.

  1. انتخاب صحیح بیمار (بیمار مناسب جهت درمان با روش کرایولیپولیز)
  2. پرتکل صحیح: متناسب با سن، حجم چربی، موضع چربی، پیشینه درمان بیمار
  3. انجام توصیه های تکمیل کننده روش از قبیل ماساژ موضع، رفع معایب گوارشی، افزایش متابولیسم بدن و .....
  4. استفاده از پد آنتی فریز باکیفیت جهت اطمینان از محافظت پوست بیمار
  5. استفاده از اپراتور حرفه ای و آموزش دیده در انجام این روش
  6. رعایت تعداد موضع تحت درمان در یک جلسه و فاصله جلسات
  7. انتخاب صحیح دستگاه کرایولیپولیز

بدیهی است انتخاب صحیح دستگاه کرایولیپولیز مستلزم اشراف بر تاثیر عملکرد قابلیت های دستگاه است. قابلیت های مهم در نسل جدید دستگاه های کرایولیپولیز عبارتند از:

الف) فشار اعمال شده به بافت چربی: در این روش اعمال فشار مکش، باعث می شود بافت چربی برای  اعمال سرمای کنترل شده در دسترس قرار گیرد، که در دستگاه های بدون وکیوم این پارامتر به سادگی قابل تنظیم نیست. کارکرد دیگر فشار، بستن رگ های خون رسان به سلول چربی بوده که باعث فریز شدن سریع سلول چربی می شود. در دستگاه هایی که قابلیت تغییر نوع فشار به صورت ضربه ای، ممتد و تقسیم شده دارند اثر نوع فشار در حذف چربی ها بسیار مشهود است. طی بررسی، بیمارانی که تحت فشار ممتد درمان شده اند؛ نتایج بهتری حاصل شده است.

ب) نوع اعمال دما: در روش کرایولیپولیز نوع اعمال سرما به بافت چربی، در مدت زمان جواب گیری و بازده این روش اثر کاملا مستقیمی دارد. در بررسی انجام شده، دستگاه هایی که قابلیت تنظیم اعمال دما به صورتی که بافت چربی ازابتدا سرد شود را دارند، میزان رضایت بیماران از حذف چربی های موضعی بیشتر است.

ج) دمای اعمالی به بافت چربی: در این روش با استناد به مقالات علمی و همچنین بررسی جامعه آماری بیش از 1000 بیمار بهینه ترین دمای اعمالی به بافت چربی-10 درجه سانتی گراد است و بیمارانی که با این دما مورد کرایولیپولیز قرار گرفته اند رضایت بیشتری از بازده حذف چربی موضعی داشته اند. لازم به ذکر است اعمال این دما مستلزم اطمینان کامل از عملکرد دستگاه و همچنین پد های آنتی فریز است. بدیهی است که در ابتدا استفاده نادرست از دستگاه و همچنین استفاده از دستگاه های بی کیفیت عامل ایجاد زیان های ناگواری می شود.

 

مکانیزم کرایولیپولیز به دلیل از بین بردن منابع چربی لیز شده توسط سرما روش موثرتری در بین روش های غیر تهاجمی است که بهترین مزیت این روش نیز محسوب می شود تا جایی که این روش را با روش های تهاجمی می توان مقایسه کرد.

شکی نیست که روش های تهاجمی به دلیل کاهش سریع حجم چربی رضایت بیشتری را به دنبال دارند اما به دلیل نقاهت طولانی تر، به جا ماندن اسکار ناشی از عمل و مهمتر از همه ترس از تهاجمی بودن روش، مورد استفاده تمامی افراد قرار نگرفته است، از این رو معمولا تمایل بیشتری جهت استفاده از روش های غیر تهاجمی وجود دارد. قابل ذکر است که برخی روش های غیر تهاجمی نیز معایبی را به همراه دارد، مانند برگشت پذیری و نیاز به تعداد جلسات بالا (8 الی 15 جلسه)، اما روش کرایولیپولیز به شرط رعایت موارد ذکر شده تحولی را در درمان لاغری ایجاد کرده است،این روش با حذف معایب دو روش تهاجمی و غیرتهاجمی این امکان را ایجاد کرده است که فرد در کوتاهترین زمان(یک الی سه جلسه) کاهش 30 الی 80 درصد را در حذف چربی های موضعی مشاهده نماید.

در روش کرایولیپولیز بایستی مکانیزم حذف چربی، از نهایتا 48 ساعت بعد از انجام فرایند با علایمی از قبیل درد خفیف در موضع، احساس خارش، سوزش خفیف و یا هر سه آنها شروع شود. در یک عمل موفق کرایولیپولیز بایستی پس از 14 روز اثر کاملا مشهودی از حذف چربی ظاهر شود که می توان با اندازه گیری حجم و سایز این کاهش را مشاهده کرد. درصورت رعایت موارد فوق، کاهش بین 30 الی 50 درصد حجم چربی موضع  در اولین جلسه قابل مشاهده است.

نظرات کاربران
هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است! اولین را شما ثبت کنید.
ارسال نظر

آخرین مطالب

کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - کرمان - تابستان 96 با ما همراه باشید در کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی در کرمان - تیرماه 96 برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام ما به آدرس venus_rent_group@ مراجعه نمایید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
ورک شاپ ها و کارگاه های آموزشی پوست مو وزیبایی در استان ها گروه مهندسی پزشکی ویرا مفتخر است با برگزاری کارگاه های آموزشی بصورت دوره ای در استان های مختلف کشور عزیزمان ایران، گامی بلند در جهت بهبود سطح آموزش و معرفی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه پوست مو و زیبایی برداشته باشد.
اولتراشیپ تکنولوژی منحصربفرد و فوق پیشرفته لاغری غیرتهاجمی اولتراشیپ برترین دستگاه غیرتهاجمی دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) برای شکل دادن بدن (بادی شیپینگ) با استفاده از امواج اولتراسونیک متناوب است که با تکنولوژی منحصربفرد و برتر خود همراه با دوربین فوق پیشرفته 3D Mapping بصورت کاملا انتخابی می تواند چربی نواحی مختلف بدن را از بین ببرد.

پر بازدیدترین مطالب

سفت کردن و بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی یکی از دغدغه های فکری اخیر خانم ها، سایز سینه (بزرگی یا کوچکی) و یا شل بودن و افتادگی آن می باشد. همین عامل باعث شده است که اخیرا شاهد فعالیت گسترده پزشکان و جراحان در این زمینه باشیم. روش های مختلفی جهت انجام این امر وجود دارد: 1- جراحی و کاشت پروتز 2- تزریق ژل یا چربی 3- روش های سنتی مانند ماساژ مخصوص و ورزش و یا استفاده از دارو 4- استفاده از دستگاه های مخصوص بدون عمل جراحی
آر اف فرکشنال آلفا (ALPHA Fractional RF) این سیستم از تکنولوژی رادیو فرکانسی (RF) برای رساندن گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند و همزمان با استفاده از کولینگ، پوست را خنک نگه می دارد تا درمان بصورت امن و بدون عوارض انجام شود. در این روش در حین درمان، سر هندپیس، امواج رادیوفرکانسی ساطع می کند که حدود شش میلیون بار در هر ثانیه نوسان می کند که باعث سفت شدن کلاژن های موجود و شکل گیری کلاژن های جدید می شود. علاوه بر این، پوست های چروکیده و افتاده با پوست صاف تر و سفت تر جایگزین می شود.
دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن چیست؟ داشتن یک تصویر کلی و آنالیز از بدن هر فرد، می تواند راهنمای جامعی برای پزشکان، کارشناسان تغذیه وهمچنین مربیان ورزشی جهت ارائه یک برنامه غذایی و برنامه ورزشی مناسب باشد. امروزه با وجود دستگاه های بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن، این امر تسهیل شده است. دستگاه بادی آنالایزر و بادی کامپوزیشن دستگاهی برای آنالیز کامل بدن است که با ارائه اطلاعات کامل بدن هر فرد و مقایسه نسبت بافت های فرد با مقادیر ایده آل و همچنین ترسیم نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف بدن در طول درمان و یا در طول انجام برنامه ورزشی، می تواند میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف را تا مرز ایده آل بررسی نماید.
کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی - شیراز - بهار 96 کارگاه آموزشی پوست مو و زیبایی گروه ونوس در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز - اردیبهشت ماه 96 با تشکر از حضور صمیمانه همه شما عزیزان
طراحی و توسعه وب و سیستم های تحت وب از SabooIT